O firmie

Firma działa w branży medycznej od 2003 roku.

Zajmujemy się wykonywaniem badań z zakresu diagnostyki radiologicznej (badania RTG klasyczne i stomatologiczne, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny).

Uzyskają tu Państwo miłą i profesjonalną obsługę. Zapewniamy pacjentom oraz lekarzom wysoką jakość zdjęć RTG. Godnym uwagi jest również fakt, że w pracowni działa System Kontroli Jakości, który gwarantuje najwyższy standard badań radiologicznych.

Wydruki są wykonywane przez dyplomowanych techników z długoletnim stażem.

Współpracujemy z placówkami publicznymi, niepublicznymi jak i prywatnymi służby zdrowia.

RADIOLOGIA

Radiologia – dziedzina medycyny oraz samodzielna specjalizacja lekarska zajmująca się obrazowaniem ciała człowieka, z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego.

Coraz częściej jest stosowany system cyfrowy (za pomocą komputerów zdjęcia przetwarzane są na obraz).

Technika cyfrowa pozwala na:

polepszenie jakości a przez to wyższej wartości wykonywanych badań diagnostycznych,
umożliwia diagnostykę różnych struktur (kości, tkanki miękkie) z jednej ekspozycji oszczędzając pacjentowi dodatkowych dawek promieniowania,
dużą tolerancję na błędy w doborze parametrów badania, co prawie całkowicie eliminuje konieczność powtórnego naświetlania pacjenta,
skrócenie procesu wykonania badania,
kompleksowe działania ekologiczne.

Pod pojęciem radiologii cyfrowej kryją się techniki w których obraz jest uwidoczniony za pomocą systemu cyfrowego na monitorze komputera a nie na kliszy rentgenowskiej.